Szukaj

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Techniczne

Wczoraj wybrałem się na odstojniki koło Płochocina, co poza pierwszym w życiu brodźcem pławnym okazało się wielkim błędem. Straszne jest chodzenie po stawach, a sam dojazd też sprawiał problemy. Fotki są na tyle słabe, że nie będę pokazywał, ale żeby nie było smutno - rudzik :)

Jak niektórzy zauważyli pojawiła się nowa podstrona - "FOTOATLAS", którą znajdziecie po prawej stronie pod podstroną "Blog". Poza tym pękło 5000 wejść za co dziękuję, a także 100 postów, co jest dla mnie sukcesem.


5 komentarzy:

 1. A mógłbyś powiedzieć po jakich cechach zidentyfikowałeś brodźca pławnego? Może zrobiłeś jakieś zdjęcia?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ptak przyleciał ze wschodu, dwa razy widziany w locie. Dobre porównanie zarówno z łęczakiem jak i kwokaczem. Podłużna biała plama od ogonu po grzbiet co wyklucza od razu łęczaka. Wyraźnie drobniejsza, smukła inna niż sylwetka kwokacza, ptak mniejszy, bardzo drobny dziób. Widoczna również wyraźnie jasna brewka. Zdjęcia są, ale ptak na nich to kilka pikseli, bardzo falujące powietrze. Widać na nim czarne/brązowe nogi, ale to od błota. Nie wiem czy można mi wierzyć, idę do 2 gimnazjum, ale może uda się wzbudzić zaufanie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Janek Rapczyński

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko sprawdzam czy przypadkiem nie sugerowałeś się tym,że jak ktoś tam obserwował prawdopodobnie pławnego to i Ty go musiałeś zobaczyć.Łęczak przy plamie na grzbiecie odpada,zostaje tylko kwokacz i pławny,a jeśli rzeczywiście ptak wyglądał tak,jak opisujesz to był to ten drugi.Pamiętaj,że przy tak falującym powietrzu proporcje sylwetki i wielkości są zaburzone.

  Uważaj tylko,żeby nie popaść w brak samokrytyki(np.przymus identyfikowania na siłę każdego ptaka w zasięgu wzroku i zaliczania nowych gatunków),bo to jest zgubne o czym sam się przekonałem w początkowym okresie fascynacji ornitologią.Dobra kończę,bo piszę jakbym miał 25 lat doświadczenia i codziennie min.2 komisy ;) ;)

  Niewiele jestem od Ciebie starszy-tylko o 2 lata ;]

  Pozdrawiam,
  Oliwier Myka(Oliwier na FP)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki. A mogę zapytać jak natknąłeś się na bloga i jak często go odwiedzasz? FP?
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak,FP.
  Jestem tu pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń